Čokoládové dorty napříč celým světem

Pojďme se tedy podívat do celého světa na čokoládové dorty, které jsou nejoblíbenější v dané zemi. Nezaručujeme ale, že při čtení nedostanete neovladatelnou chuť na čokoládu.

Itálie

Nejoblíbenější čokoládový dort v Itálii je takzvaný Seven Veils cake. Dort se skládá ze sedmi vrstev a typicky se podává hlavně při narozeninových oslavách. Skládá se z měkké piškotové čokoládové vrstvy, kterou následuje křupavá pralinková vrstva. Další vrstvou je krém z lískových oříšků, na kterém je další piškot. Následuje čokoládová pěna a čokoládová poleva na vršku.

klínek dortu

Rakousko

Když se řekne Rakousko, nejspíš se vám okamžitě vybaví proslulý Sacher dort. A je to tak. Tento čokoládový dezert je typický právě pro Rakousko. Sacher dort je jedinečný, a přitom poměrně jednoduchý dort. Skládá se z čokoládového těsta, meruňkového džemu a čokoládové křupavé polevy.

Německo

Prinzregententorte je vynikající dort, který je typický především pro oblast Bavorska. Je trochu náročnější na přípravu, protože se skládá rovnou z osmi vrstev. Střídají se dvě stejné vrstvy, jemný čokoládový piškot a čokoládový máslový krém. Dort je poté přelit čokoládovou polevou a ozdoben dalším krémem.

dort

Argentina

Dort s jednoduchým názvem Chocotorta je čokoládový zážitek podávaný v Argentině. Základ netvoří těsto, ale drcené čokoládové sušenky. Náplň je pak z dulce de leche, což je mléčný karamel, který je typický právě pro oblast Jižní Ameriky. Dort je potřen ze všech stran krémem z čokolády a krémového sýru.

USA

Vzhledem ke své rozloze má USA mnoho oblíbených čokoládových dortů, ale tento je jeden z nejoblíbenějších. Jedná se o Mississippi mud pie, což bychom mohli přeložit jako Mississippský bahenní koláč. Skládá se z sušenkové kruty a je plněn tekutou čokoládovou omáčkou. Na vršku je obvykle čokoládový puding a kousky krusty. Většinou se servíruje společně se zmrzlinou.

Dostali jste z našeho článku chuť na dort, nejlépe profesionálně upečený a naprosto výborný? Pokud si na žádný dort z výše uvedených netroufáte, můžete využít služeb šikovných cukrářů, kteří vám dort upečou, například dorty na zakázku Hradec Králové.