Jak docílit čisté vody v bazénu

Takže se zcel a jistě budeme muset podívat i ven, zda je vše připraveno a také obejít bazén, protože ten bude základem boje proti horku a parnu. Tam se budeme chodit osvěžovat a děti tam budou věčně skotačit.

Nejprve je třeba pořešit mechanické závady, které mohla zima napáchat a pak už jen dokoupit potřebné věci, pokud doma nejsou.

Jak jistě každý, kdo má bazén ví, nejdůležitější je udržet si vodu čisťounkou jako křišťál. Takovou, že musí být vidět až na dno. A to se děje pomocí různých technických zařízení, až po chemikálie, zpravidla obsahující chlor a jiné, další látky, které pomohu vodu udržet v původní kvalitě.

dívka v bazénu

Takových chemikálií je více, ale všechny mají za účel likvidovat, a to nemilosrdně zárodky sinic a vůbec všechny biologické nečistoty. Jiné zase udržují vodu v běžném pH, tedy udržují hodnoty v normálu a v neposlední řadě jsou zde také ty chemikálie které umí „vyvločkovat“ či eliminovat případnou tvorbu řas. Páni to je věcí, což?

děti v bazénu

Každá by se měla dokoupit a každá pořídit do zásoby, hernajs, to chce papír a tužku, abych na něco nezapomněl. Takto k sobě hovoří majitel bazénu, který ještě nemá tušení o tabletách, které v sobě mají více funkcí, takže nahradí každou věc nutnou k udržení čisté vody a tím se ušetří práce i skladovací prostor.

Tablety 5v1, jak se této věci říká totiž dokážou všechny věci shora popsané a také ještě něco navíc. Jsou také finančně výhodnější nežli kupování každé položky samostatně.

O jednoduchosti obsluhy snad už ani nemá cenu psát. Stačí si přečíst návod a dávkovat. Tím to zvadlo.

Pokud má někdo nějaké poznámky k tomu dávkování, nebo si v něčem s tím neví rady, tak se může otázat a to telefonicky. Nebudu zde dávat číslo na nějakou poradnu, ale výše jsem uvedl odkaz na web, kde je to možné, stejně jako objednání potřebných tablet. Ty vám přijdou až domů.