Inovativní menstruační pomůcky pro ženy

V posledních letech se objevuje čím dál více možností, které ženy mohou využít při menstruaci. Dříve se o tomto tématu málo mluvilo. Pro ženy to bylo něco obtěžujícího, o čem se prostě nemluví, co se musí skrývat. V posledních letech se ale toto téma otevřelo a ženy se začali zajímat i o další alternativy, které jim menstruaci mohou zpříjemnit. Jde tak například o látkové vložky, menstruační kalíšky či v poslední době velmi žádané menstruační kalhotky. Jde o nové alternativy k jednorázovým vložkám a tampónům. I u nich se začaly vyrábět šetrnější varianty a ekologičtější.

Mnoho žen tak začalo využívat a zkoušet na sobě právě tyto produkty. Přeci jen je ekologické hledisko velmi probírané téma. A látkové vložky, menstruační kalhotky i kalíšek velmi přispívají k udržitelnosti. Stejně jako třeba u dětí látkové pleny, které jsou náhradou jednorázových plenek. Stejně tak ženy si šijí či koupí jednorázové vložky.

menstruační kalíček

Co je velmi diskutované jsou menstruační kalhotky. Nejde tak už jen o látkové vložky, ale rovnou o menstruační kalhotky. Ty vypadají podobně, jako kalhotky obyčejné. Jen mají jiné složení a skvělé absorpční vlastnosti. Vyrábějí se už ve více stylech, barvách i vzorech. Můžete mít tradiční verzi, nebo i krajkové a různé střihy. Také různou savost kalhotek. Některé se hodí na den a jiné můžete na noc. Menstruační kalhotky cena je při pořizování vyšší než u běžných kalhotek či při koupi jednorázových vložek. Ale kalhotky se používají opakovaně mnoha měsíců. Vždy je stačí jen přeprat, usušit a můžete je nosit dále. Když si to následně spočítáte, vyjde vám, že po několika měsících se vám investice vrátí a ještě mnohem více ušetříte. Cena u klasického střihu kalhotek se pohybuje kolem 700 až 1000 Kč. Samozřejmě budete potřebovat mít více kalhotek.

dámské kalhotky

Ženy mnohdy využívají jenom kalhotky a některé využívají více druhů menstruačních pomůcek. Některé mají kalíšek a kalhotky jsou jen jako pojistka. Někdo si kalhotky bere třeba na sport či na spaní. Nebo všude tam, kde se chce cítit pohodlně. Můžete si zkusit pořídit jedny, dvoje kalhotky na vyzkoušení a zjistit, jak vám to bude vyhovovat a následně si dokoupit další výbavu.