Jak ovlivňuje kolagen naše vlasy?

Kolagen je nejhojněji zastoupený protein v našem těle. Pomáhá pro vytváření a zdraví našich šlach, vazů a kůže. Naše tělo kolagen produkuje přirozeně, ale můžete ho do sebe dostat i z jiných zdrojů, například pomocí různých doplňků stravy nebo také určitých potravin, jako jsou třeba vývary z kostí.

Určitě jste již slyšeli, jak skvělé účinky má kolagen na pleť a vlasy. V tomto článku se zaměříme především na to, jaké skvělé účinky má na vaše vlasy.

kudrliny

Kolagen vám poskytne aminokyseliny, které jsou důležité pro stavbu vašich vlasů. Vlasy jsou tvořeny zejména proteinem, který se nazývá keratin. K tvorbě keratinu naše tělo používá několik různých aminokyselin, a některé můžete nalézt přímo v kolagenu.

Pomáhá také v boji proti poškození vlasových folikul. Vlasové folikuly jsou malé váčky na konci každého vlasu, které jsou umístěny ve vaší kůži. Z nich pak každý jednotlivý vlas vyrůstá a zdraví folikulu tedy ovlivňuje zdraví celého vlasu. Hrozbou pro folikuly jsou například antioxidanty, a proti tomu, aby nedošlo k poškození, bojuje právě kolagen.

Kolagen také může částečně bránit řídnutí vašich vlasů, což se stává přirozeně, jak stárneme. Kolagen totiž tvoří z velké části střední vrstvu naší pokožky, a právě v ní jsou umístěny kořínky jednotlivých vlasů. Vzhledem k tomu, že kolagen napomáhá elasticitě a pevnosti této vrstvy pokožky, dochází i k tomu, že se zpomalí proces řídnutí vašich vlasů.

vlasy

I když se to může zdát nepravděpodobné, kolagen si umí poradit i s šedivěním vlasů, což je další přirozený proces našeho těla v průběhu stárnutí. Šedivění vlasů je sice hodně ovlivněno genetikou, ale taktéž tento proces urychluje působení volných radikálů. Proto potřebujete mít dostatek antioxidantů, které tomu brání. http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/142281/nemocny-rychtar-se-brani-narceni-z-podvodu-zadny-podpis-jsem-nefalsoval.html A jak už jsme zmínili výše, kolagen působí jako účinný antioxidant, a tudíž vám může pomoci i s tímto problémem.