Může mít ski resort dolní Morava?

Dolní Moravu má většina z nás spojenou s nížinami, úrodnou půdou a vinicemi. A rozhodně nejsou daleko od pravdy. To však není ani zdaleka jediné, co tato oblast svým návštěvníkům nabízí. To platí i v zimě, kdy by se zdálo, že možnosti jsou omezené. Je pravdou, že v tuto dobu jsou památky zavřené a procházky přírodou také zrovna nelákají. Zdálo by se tedy, že to není zrovna ideální místo pro strávení zimních prázdnin a dovolené. Koneckonců, tu chce většina z nás prožít v horách na lyžích.

lanovka na sjezdovku

Jen málokdo však ví, že má i svůj ski resort dolní Morava. Je to pochopitelné, vzhledem k její reputaci coby úrodné nížiny. Je však potřeba si uvědomit, že je obklopena horami. Stýkají se zde pohoří Beskyd a Šumavy, a ty už nabízí mnohé možnosti pro zimní radovánky. Výhodou je, že jelikož tato oblast není příliš známa, jsou zde i poněkud nižší ceny než například ve známých lyžařských střediscích v Krkonoších či Orlických horách. Přesto i zde dostanete kvalitní služby. Příliš nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo už zkušenosti na lyžích máte. Podobně jako v mnoha jiných lyžařských resortech, i zde jsou nabízeny kurzy lyžování i sjezdovky nejrůznějších náročností. Každý si tak může najít to, co bude odpovídat úrovni jeho umění.

lyžaři na kopci

To samé platí i pro děti. I pro ně se zde pořádají lyžařské školičky, kde se naučí základům jízdy na lyžích. Ty pak mohou postupem času zdokonalovat. Samozřejmě se tu postarají nejen o lyžaře, ale i o příznivce jiných zimních sportů a radovánek, jako jsou například snowboardisté, bobisté, sáňkaři a mnozí další. Ti všichni tu najdou zázemí, kde si mohou zimu a sníh skutečně užít. Rozhodně se tedy nehodí dolní Moravu v tomto ohledu podceňovat. Pokud ji zkusíte v zimě navštívit, uvidíte, že budete nakonec příjemně překvapeni a odnesete si spoustu nových zážitků. A je velmi pravděpodobné, že se tam budete chtít vrátit.