Instalatéři pracují 24 hodin denně 365 dnů v roce v rámci pohotovostí

Instalatér je profese, která si vybudovala dobré jméno zejména v poslední době. Do okruhu pracovní činnosti spadá nejen práce s vodou a odpady či kanalizacemi, ale také s topením a plynovými spotřebiči. Instalatéry bychom tedy mohli směle přezdívat jako odborníky na „vodu, topení a plyn“. Instalatéři však poskytují ještě jeden bonus navíc, a tím je služba instalatér nonstop Kanalizace instalatéři, kdy na zavolání do terénu vyjíždí odborníci třeba hodinu po půlnoci, je-li to zřejmé a žádoucí. Kdy je vhodné volat instalatéra na pomoc i mimo běžnou pracovní dobu?

instalatérské rozvody

Unikající plyn – stalo se vám někdy, že jste venku na ulici ucítili zemní plyn? Sám o sobě je naprosto bez zápachu, a proto se musí sytit aromatickou látkou, která je cítit již při velmi malých koncentracích. Občas se vám toto může naskytnout např. u hlavních uzávěrů plynu, kde lze zaznamenat drobné úniky, ale pokud plyn ucítíte doma nebo kdekoli jinde, a zápach bude poměrně intenzivní, volejte instalatéra třeba ve tři hodiny ráno bez ohledu na to, zda jej vzbudíte. Nebezpečí výbuchu plynu nelze podceňovat!

instalatérské nářadí

Závada na topení – jakékoli problémy s topením, např. porucha plynového kotle, únik kapaliny z radiátorů, prasklé potrubí u podlahového vytápění – to vše je důvod k okamžitému zásahu, jestliže je právě topná sezóna. V létě samozřejmě kvůli tomu instalatéry nemusíte „tahat z postele“, vodu ze systému v poklidu vypustíte a instalatéři dorazí třeba až za pár dnů.

Ucpaná toaleta – jestliže je v domě jediný záchod, a bydlí tu malé děti, méně pohybliví senioři, těhotné budoucí maminky a další handicapovaní lidé, neváhejte přivolat instalatéra třeba o Vánocích. Toto se musí urychleně řešit, a jestliže není možné ucpanou zátku prorazit lokálně, může být problém až v zanesené kanalizaci před domem, a tam už musí instalatéři přivézt speciální techniku.