Pozvěte vaše přátele ze zahraničí na výlet do Blanského lesa

Máte-li přátele v zahraničí a jste domluveni, že k vám zavítají v létě na dovolenou, můžete je zavézt do mnoha zajímavých oblastí naší země. Mezi nimi je také jedna sice méně známá, ale rozhodně obstojí v konkurenci třeba takových Krkonoš nebo Šumavy. Máme na mysli pohoří s názvem Blanský les.

výhled z hory Kleť

Rozprostírá se mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem na ploše přibližně dvou set čtverečních kilometrů a jeho nejzajímavější částí je východní cíp, který zasahuje až k říčnímu toku Vltavy. Nejvyšším bodem Blanského lesa je Kleť a na její vrchol směřuje sedačková lanová dráha z Vyhlídky nad Krásetínem. Pokud jste na Kleti nikdy nebyli, vřele doporučujeme ji navštívit, protože výhled z tamní rozhledny skutečně stojí za to. Máte-li pronajatý vůz z pražského letiště – z Prahy půjčovny aut Autopůjčovna Milan, můžete jej zaparkovat pod lanovkou a pohodlně se odtud dopravit až k rozhledně.

Český Krumlov

Dalším zajímavým místem, které byste si neměli nechat ujít, je zřícenina hradu Dívčí Kámen a bývalé keltské oppidum Třísov. Nad Třísovem je v lokalitě Nad Ví k dispozici malé koupaliště s nádherným výhledem do údolí. Z Třísova vede pozoruhodná Naučná stezka Třísov – Dívčí Kámen – Holubov, která vás zavede do údolí Křemžského potoka, k Třísovskému Hamru a k přírodní památce Holubovské hadce.

S pronajatým vozem byste mohli zavítat i na klášter Zlatá Koruna a za příznivého počasí i k zámku v Českém Krumlově, kde si lze kromě renesančních interiérů prohlédnout rozsáhlý areál zámecké zahrady. A máte-li zájem, je možné si tu vypůjčit vodácké vybavení a splout si velmi pěkný úsek po Vltavě z Českého Krumlova až na Dívčí Kámen.

Ubytování si tu můžete zajistit v některém z mnoha místních privátů, anebo pokud chcete, a nevadí vám nocleh v kempu, lze využít kempy v Novém Spolí, v Branné, v Rožmberku nad Vltavou anebo ve Vyšším Brodě.