Jak chránit své auto před počasím?

Auta jsou odolné stroje, ale ne nezničitelná. Mnohdy jim dokáže uškodit i jen taková věc, jako je změna počasí. Jelikož pořízení auta není levnou záležitostí, přirozeně se snažíme naše auto chránit co nejvíc, aby se mu nic nestalo a nedošlo k poškození. Nejčastěji nedochází k poškození kvůli nehodám, jak si mnozí myslí, ale bývá to právě kvůli počasí, které je nevyzpytatelné. I když u nás je poměrně neproměnlivé klima, stejně nás může zaskočit nečekaná změna počasí, nebo extrémní výkyvy, které mohou exteriér, ale i interiér našeho auta poškodit. Opravy takových poškození se mohou vyšplhat i na několik desítek tisíc, zvláště, pokud nemáte pro své auto vhodné pojištění. Jak ho tedy chránit?

auto

Garáž

Nejbezpečnější varianta pro vás je, pokud máte k dispozici garáž, kam můžete auto uložit, jakmile skončíte jízdu. Ale zdaleka na každý má takovou možnost. Navíc někdo ani nechce garáž využívat každý den, aby nemusel každé ráno pomalu vyjíždět a zdržovat se, než odjede do práce. Pokud máte prostor, ideálnější jsou třeba přístřešek na auto.

garáž

Autoplachta

Autoplachta je vlastně velmi silná látka, která tvoří ochrannou vrstvu mezi interiérem a exteriérem. Ochrání vaše auto před sluncem, sněhem, kroupami, silným deštěm a podobně. Když parkujete venku, je dobré tuto plachtu na vaše auto nasadit, zvláště, pokud víte, že se chystá nějaké extrémní počasí. Přes zimu je navíc plachta skvělá v tom, že díky ní nemusíte odmrazovat skla.

Fólie na okno

Pokud nechcete zakrývat celé auto, můžeme použít alespoň speciální podložky nebo fólie určené především na čelní sklo. Ty vaše sklo ochrání před vnějšími vlivy. V zimě před mrazem, takže se na čelním skle nevytvoří vrstva ledu, v létě zase před přímým slunečním zářením. Chráníte tím i svůj interiér, který vlivem slunce může blednout nebo být jinak poškozený.