Jak si udržovat pořádek v garáži?

Garáž pro nás většinou není místo, o které bychom úzkostně dbali tak, aby zde nebylo ani smítko. Naopak, počítáme s tím, že se zde pracuje, odkládají se zde nejrůznější věci, a proto se tu občas vyskytne nějaká ta špína či nepořádek. Ale i tak bychom toto místo měli udržovat v mezích nějakého rozumného pořádku. Pokud vám přijde, že to tak není, je třeba se pustit do úklidu. Vyhraďte si na něj třeba jeden víkend a proměňte svou garáž k nepoznání.

Jak ale na to?

garáž

Nedělejte si z garáže odkladiště

Spoustu lidí si plete garáž se sběrným dvorem. Garáž většinou není tolik na očích, a proto nevadí, když se v ní hromadí věci, které s největší pravděpodobností už nikdy nevyužijeme. To je ale špatně. Než uložíte něco do garáže, pečlivě se zamyslete, zda tuto věc budete opravdu v budoucnu ještě potřebovat. A při pravidelném úklidu si položte otázku znovu. Pokud je odpověď ne, na nic nečekejte a danou věc odvezte na místo k tomu určenému. Což může být kontejner, sběrný dvůr nebo jiné místo určené na odpad.

Uspořádejte si věci

Taky se vám často stává, že nemůžete v garáži nic najít, i když přesně víte, že jste si tu danou věc někdy dovnitř ukládali? Asi to bude tím, že v uložených věcech jednoduše nemáte žádný systém. Neskládejte věci jen tak hala bala na sebe a nečekejte, že v budoucnu si přesně zapamatujete, kde jste je dali. Ukládejte věci do krabic, pokud možno podobné věci k sobě a krabice pečlivě popište. Na drobné věci, jako třeba hřebíky, součástky, matičky a podobně můžete využít praktické zip sáčky.

garáž

V garáži nemusí být špína

I když v garáži pracujete, neznamená to, že tu musí být nutně špína. Během generálního úklidu tedy garáž vydrhněte, až bude vypadat jako nová. Zameťte, vezměte podlahu rýžákem a pokud to berete opravdu zodpovědně, můžete tu třeba i vymalovat. Podobný úklid pak opakujte nejlépe několikrát do roka.