Vše o modrém světle

Všichni víme, že je několik druhů světel a záření a také všelijaké barvy. Když vyjdeme ven, nebo stačí být klidně doma, a to ve dne nebo v noci, nábytek, věci a podobně vidíme pouze díky světla. Kdyby nebylo světlo, nevidíme nic. Tím, že Slunce svítí a vydává jakési záření můžeme my pozorovat ostatní věci kolem nás. Protože jakmile Slunce vyšle paprsky, dopadnou na věci kolem nás a odrazí se zpět, proto vidíme hmotu kolem nás, proto vlastně vidíme i sebe, protože se od nás světlo vlastně odráží, proto je tak důležité. Beze světla bychom neviděli nic. Nedokážeme si představit prakticky místnost beze světla, protože vždy, za náš život máme v místnosti alespoň kousek světla, které zde dopadá i z Měsíce, nebo zde dopadá z vedlejší místnosti. Kdybychom chtěli kompletně celou místnost beze světla, museli bychom takovou vytvořit speciálně a docílit toho, aby se dovnitř nedostalo vůbec žádné světlo.

modré světlo

V tomto případě bychom neviděli absolutně nic. Proto věci kolem nás vidíme jen díky světla, které se od nich odráží a my tak můžeme pozorovat, jak věci vypadají, jaký mají tvar a podobně. A to opravdu vše jen díky světla. Světlo ale může být také škodlivé, jednak nadměrné množství světla, například do našeho oka, nebo velmi silné světlo, různý záblesk, laser a podobně, ale to je už jiné téma, kterému se dnes věnovat nebudeme. Budeme se věnovat jednomu typu škodlivého světla, a to je konkrétně modré http://www.modra.knihovna.cz/ světlo. Není zas tak extrémně škodlivé, ale v rámci možností může napáchat dost velké škody. Co to vlastně modré světlo je?

modré světlo

Modré světlo opravdu není modré světlo, které bychom si pustili třeba z vánočních žároviček. Je to světlo, které vysílají naše zařízení, jako například telefon, notebook, televize. Toto světlo není škodlivé pro naše oči, jak si někteří mohou myslet. Nebo vlastně je. Posuďte nyní sami. Toto světlo aktivuje sítnici stokrát více než klasické bílé světlo. To způsobí, že se nabourá náš přirozený biorytmus těla. Zpomalí se metabolismus, tělo si nebude myslet, že se chystáte ke spánku, pokud budete tato zařízení používat večer. Můžete se před modrým světlem chránit pomocí brýlí proti modrému světlu.