Jak se obléct na svatbu?

Pokud jste pozváni na svatbu, měla by to být pro vás samozřejmě pocta. Budoucí novomanželé si vás váží a mají s vámi tak dobrý vztah, že chtějí, abyste byli přítomni při jedné z jejich nejšťastnějších chvilek v životě. Se svatbou se ale k vám vážou také určité povinnosti. Třeba to, abyste se vhodně oblékli. Nemůžete si totiž na sebe vzít ledajaké oblečení, ale musíte se přizpůsobit slavnostnímu rázu této akce.

svatba

Hodně záleží na tom, zda se bude jednat spíše o menší svatbu nebo opravdu velkou, honosnou. Některé svatby jsou také tematicky zaměřené, kdy snoubenci chtějí, aby jejich hosté dodržovali určitý dress code dle tématu svatby. Pamatujte, že ignorovat tuto prosbu, by byl vrchol neslušnosti.

Pro muže bude nejideálnější tmavý oblek s košilí a doplněn o kravatu. Doby, kdy se na svatby chodilo v žaketu, už máme nejspíš za sebou. Takže pokud nebude na pozvánce nijak blíže specifikované, co si mají muži obléct, můžete to elegantně vyřešit touto klasikou. U žen platí jedno zlaté pravidlo. Nikdy nechoďte na svatbu v bílé barvě, pokud nejste nevěsta. Pokud to jde, vyhýbejte se i světlým, krémovým barvám, které bílou připomínají. Bílá je pro tento den vyhrazena nevěstě, a pokud byste se ukázala v bílých šatech, opravdu byste ji nepotěšili.

svatba

Snažte se vyhýbat i černé barvě. Ta sice není takovým přešlapem, jako bílá, ale bude lepší, když tuto barvu na svatbě přenecháte pouze pánům a jejich oblekům. Černé šaty u žen symbolizují spíše smutek, který se na svatbu nehodí. Na svatbu se nehodí krátké šaty, které vám sotva zakrývají stehna. Vhodnější jsou takové s délkou po nebo pod kolena a rozhodně budou pro takovou příležitost skvělé i maxi šaty na svatbu. Šaty byste měli doplnit, pokud možno boty na podpatku, nebo nějakou alternativní variantou bez. Rozhodně si k šatům neberte tenisky nebo jinou volnočasovou obuv.