Prodej firmy

Myslíte si, že být podnikatelem anebo živnostníkem je opravdu jednoduché? Pokud si to myslíte, tak to se tedy na omylu, protože můj kamarád jednou podnikal. A podnikal v obuvi a prodával taky oblečení. Myslím si, že je to dobrý byznys, protože vlastně oblečení a boty opravdu potřebuje každý. Nikdo nechodí nahý. Já si třeba nedokážu představit, že by nebyl nějaký měsíc, že bych si absolutně nic nekoupila pěkného na sebe. Protože moc ráda nakupuji a taky utrácím peníze, i když jich mám málo. Ale nějakou radost si přece udělat musím. Nicméně ale abych se vrátila ke kamarádovi a jeho společnosti. Bohužel kamarád jednoho dne zkrachoval. A potom se rozhodl, že svou společnost s.r.o. na prodej musí zlikvidovat. Musí společnost prodat. A vůbec mu to už nevynášelo a kamarád byl z toho opravdu nešťastný, protože tou společností žil.

Příteli obchod s oblečením nevyšel.

Společnost ho bavila a byla to prý jako jeho rodina. Nicméně ale s.r.o na prodej není opravdu jednoduché. Kamarád musel všechny papíry pořádně prověřit a vzít si taky sebou nějaké právníky, aby všechno prošetřili a prověřili. Protože s.r.o. na prodej není jako kdybyste prodávaly třeba použitý nábytek anebo televizi. Je to takový složitý proces, který trvá i několik měsíců.

Firma je taky o kontaktech mezi lidmi.

S.r.o. na prodej se musí taky na někoho přepsat a musí se zjistit, jestli je ještě nějaký spolumajitel nebo jestli je majitel jenom jeden. A když jsem tohle slyšela od kamaráda, tak jsem si řekla, že já osobně bych asi podnikat nikdy nemohla. Já bych se v tom ztratila a vůbec bych nevěděla, co mám dělat. A vy byste se vyznali v podnikání? Nebo byste to raději taky nechali být a byli byste jako obyčejný zaměstnanec. Já bych raději byla zaměstnaná, protože se nemusím tak moc o nic starat, jako kdybych byla podnikatel. Takže s.r.o. na prodej bych nemusela pak nikdy řešit. Tohle je pouze pro ty, kteří se v tom vyznají a ví, do čeho jdou.