S penězi to bývá komplikované

Zatímco my lidé toužíme po dostatku peněz a někdy ho i máme, není to něco, na co bychom se mohli vždycky spolehnout. Jsou i situace, kdy peníze potřebujeme, ale nemáme je. Osud nebo zaměstnavatel nám je neposkytne v takovém množství, o jaké bychom stáli, případně nás osud nebo někdo jiný zatíží neplánovanými a příliš vysokými platbami, a pak se zkrátka musíme potýkat s finanční tísní.

A to je věru nepříjemné potýkání se. Protože co si můžeme dovolit, když máme peněz málo? Nic moc. A co máme, když peníze dojdou docela? Nic. A tak se snažíme, seč to jenom jde, abychom si vydělali na všechno, na co si vydělat potřebujeme, namáháme se, obětujeme tomu i nemalou část našich životů. Ale nikdy to nemusí stačit. Vždy se může stát, že navzdory veškeré své snaze dost peněz nezískáme. A co s tím potom?

dvě mince

Když nemáme dost peněz vlastních, můžeme někdy využívat i peníze cizí. Tedy vzít si půjčku. Vzhledem k tomu, že ta se poskytuje pouze na časově omezený úsek našeho žití, po němž se musí splatit, to sice není ideální řešení, ale někdy se i toto hodí, někdy je i půjčka dobrým pomocníkem. Když ji dostaneme a když je taková, abychom se s ní bez větších problémů vypořádali.

španělské mince

A která půjčka je právě taková, ideální? Pro mnohé z nás nesporně americká nebankovní hypotéka. Právě tu totiž dostaneme i tehdy, když nás v bankách nevítají s otevřenou náručí, protože nevypadáme zrovna důvěryhodně vzhledem ke svým potížím. Za takovou nebankovní hypotéku totiž musíme dát do zástavy jenom nemovitost, nemusíme se však starat o výši našich příjmů a obsah našich registrů dlužníků. O nebankovní hypotéku se prostě snadno žádá a tato se i snadno dostane. A je tedy pro leckoho lepší než komplikované půjčky od bank, a pro někoho to může být ta jediná dostupná pomoc v těžkých chvílích. Kdy nám lidem prostě přijde i jenom půjčka vhod.