Jak zaručeně pozvat kvalitní oblečení?

Každá z nás zná to dilema v obchodech s oblečením – zda koupit či nekoupit. Našli jste kousek, který vám krásně sedí, ale cena je příliš vysoká a vy přemýšlíte, jestli je oblečení natolik kvalitní, aby se to vyplatilo? Už máte dost nakupování základních kousků stále dokola, protože jejich životnost je nulová? Rozhodli jste se mít ve svém šatníku pouze kvality kousky?

Všechny otázky mají jediné řešení – začít kupovat oblečení, které je kvalitní, sedí vám a vydrží doopravdy dlouho. Již se nemusíte bát investování větší částky peněz, protože s těmito kousky prožijete skutečně mnoho. Jak ale poznat ty opravdu kvalitní kousky? Zde je několik tipů:

nakupování

Složení je klíčové – matriál je zásadní. Mezi nejideálnějšími materiály se řadí bavlna, len, hedvábí nebo konopí případně celulózová vlákna. Matriál vám pomůže se cítit komfortně a jejich vlastnosti vám dokážou zpříjemnit den. Zkrátka umělým příměsím se vyhýbejte obloukem.  

Žádný pytel – nepodceňuje střih. Ideální kousek by vám měl dokonale sednou a lichotit vaší postavě. Neobývejte se větou „To bude dobrý.“

Test kvality už v obchodě – kvalitu lze snadno zjistit pomocí testu švů již v obchodě. Uchopte oblečení v blízkosti švů a natáhněte. Jestliže se švy kroutí, přetáčí či nedrží pevně, nechte kousek v obchodě.

secondhand

Na detailech záleží – všímejte si drobností již při nákupu. Trčící nitky o oblečení příliš kladného nevypovídá. Přilepené komponenty stejně tak. Kvalita se prezentuje pečlivostí – přišité knoflíky, kvalitní švy nebo navazující print (nikdo nechce, aby mu kostky na kabátu neseděli ve švu).

Sekáč je kamarád – nevíte, zda dokážete všechny aspekty kvality posoudit správně? Secondhandy vám ulehčí práci. Většina kousků je již nošená, takže lze jednoduše pozorovat, jestli jsou švy na svém místě, zda se tvoří žmolky…

Průhlednost není vítaná – ačkoliv se lehké materiály mohou zdát ideální na horké letní dny, není to úplně pravda. Jestliže při pohledu skrz kousek proti světlu vidíte, vyvarujte se takové koupi. Oblečení bude mít tendenci ztrácet tvar.