Jak si vytřídit šatník?

Každá z nás jednou za čas vytřídí svůj šatník, i když je to těžké. Potřebujeme místo, víme, že spoustu věcí z těch, co máme ve skříni již nenosíme, ale stejně se nechceme ničeho vzdát. Jak se tedy rozhodnout, co z šatníku vytřídit a co ne? Položte si otázku, jestli se vám daný kousek vůbec líbí. Je možné, že jste oblečení dostali darem, nebo že se vám už prostě dávno nelíbí, jelikož se vám od té doby změnil styl. Jenomže vás stál spoustu peněz, a proto se ho nechcete vzdát. Pokud se vám už nelíbí, nemá ve vašem šatníku co dělat, bez ohledu na to, kolik stál peněz.

skříň

Jak často to nosím? Takové otázky si samozřejmě nebudeme pokládat u oblečení, které je vyloženě příležitostné, třeba plesové šaty a podobně. Ale u jiného, běžně nositelného oblečení, se zeptejte sama sebe, kdy jste daný kousek měla na sobě naposledy? Pokud je odpověď více jak půl roku nebo snad rok, bez milosti ho vyřaďte ze svého šatníku.

šatník

Každý kousek si poctivě vyzkoušejte a prohlédněte se v zrcadle. Případně požádejte o názor někoho, o kom víte, že vám řekne pravdu a nebude vám mazat med kolem pusy. Naše postava se v průběhu let mění, to je přirozené. Takže kousek, který jste dříve milovala, protože vám dokonale padl, na vás teď může třeba nepřirozeně viset a deformovat vám postavu. A nechávat si některé kousky s tím, že do nich „zhubnete“, je hloupost. Pokud se vám podaří zhubnout, berte nákupy oblečení jako odměnu za to, jak jste dokázaly zatočit se svými kily navíc.

Pokud vám po vytřízení oblečení šatník nějak moc prořídl, doplňte ho novými kousky oblečení. Abyste ušetřily, můžete využít třeba e-shopovou slevu About You. Nakupujte ale takové kousky, u kterých si budete stoprocentně jistí, že je budete nosit a to často, nejen několikrát do roka. Jinak by vám hrozilo, že v další čistce půjde i nový kousek zase pryč.