Co se dá vyrobit z juty

Starý nábytek

Také je vám líto zlikvidovat starý nábytek, který vám sloužil řadu let, na něž jste zvyklí, a s nímž jste prožili spoustu krásných chvil? V tomto případě má nostalgie svůj význam, protože spojuje minulost se současností v jediný přítomný okamžik a na těchto prožitcích staví pak prožitky další.

prostírání z juty a koření

Starý, opotřebovaný a tak trochu zašlý nábytek lze různým způsobem renovovat a jistě objevíte nějaké vhodné návody, jak to provést. My bychom vám chtěli naznačit, že k tomu lze využít i jutu. Je to velmi dekorativní tkanina v kombinaci s dřevěným masivem a někdy i s vhodnou dýhou nábytku z dřevotřísky. Juta dobře ladí ke všem pastelovým barvám i k barvě bílé, a proto lze některé vhodné části nábytku opatřit barevnými nátěry či lazurami.

tkanina juta

Prostírání z juty

Juta nachází uplatnění i v bytových dekoracích a mezi nimi má své stálé místo i na svátečních tabulích. Velmi často se ocitá v podobě prostírání na svatebních hostinách, při oslavách Velikonoc a Vánoc a lze s ní zdobit i docela obyčejný jídelní kout http://www.sanswiss.cz/ ve všedních dnech. Juta se bezvadně vyjímá na bílém ubrusu a její velkou výhodou je snadná údržba. Můžete ji prát v ruce nebo v pračce a lze ji bez problémů žehlit i při vyšších teplotách. Vydrží vám jako nová spoustu let.

Dekorační předměty

Zaměříte-li se na Internetu na oblast bytových dekorací, juta tu zřejmě nebude chybět. Lidé z ní vyrábí různé figurky, vánoční ozdoby, obrázky, přívěšky, domečky a další dekorativní předměty. Spolu s dřevem tak dokáže navodit zajímavou atmosféru, kterou s žádnou jinou látkou nevytvoříte.

Výhodou juty je její velmi nízká cena, extrémně dlouhá životnost mnoha desítek let a mimořádně působivý vzhled, s nímž si můžete troufnout vyrukovat na společenskou událost, jako je svatba nebo oslava kulatých narozenin či zlatá svatba seniorů, kteří spolu prožili půl století.