Vytvořte si vlastní zbožový vyhledávač

Vyhledávání cen zboží na Internetu je dnes zcela běžný proces. Jednoduše si chcete pořídit automatickou pračku, vyberete si značku a typ, který vás osloví, a pak projedete výsledky vyhledávačů cen, abyste zjistili, který obchod vaši pračku nabízí za výhodnou cenu. Součástí tohoto procesu by měla být také cena za dopravu, protože i ta výrazně promlouvá do celkové sumy.

problematika SEO

Vyhledávačů zboží není nikdy dost

Všimli jste si mezi některými zbožovými vyhledávači rozdílných výsledků? Pokud tam existují, bude vám zřejmě jasné, že jde o odlišné vyhledávací algoritmy, a že se také ve výsledcích nemusí zobrazit úplně všechny obchody, které vyhledávané zboží nabízí. Může se tedy stát, že vám například vámi hledaný tyčový kuchyňský mixér za výraznou slevu na akci nabídne obchod, který zbožový vyhledávač jednoduše přehlédne, a vy pak zbytečně zaplatíte o pár stovek navíc.

Takovému vyhledávači pak můžete přestat plně důvěřovat a obrátíte se na jiný zdroj. A vyhledávat ceny jednotlivého výrobku v obchodech na vlastní pěst může být natolik zdlouhavé, že se vám ta finanční úspora vůbec nevyplatí.

ceny zboží

Proto zde uvádíme, že čím více zbožových vyhledávačů na Internetu je, tím lépe, protože je můžete vyzkoušet všechny a hledané výsledky pak mezi sebou porovnat. Anebo můžete začít provozovat vlastní vyhledávač, který bude mít ještě větší úspěch, než jeho konkurenti, a přinese vám to i nějaký významný profit.

Potřebujete perfektní SEO

Na grafickém zpracování zbožového vyhledávače tolik nezáleží, tam je podstatné, aby byl přehledný a podával srozumitelné výsledky, ovšem na čem záleží opravdu hodně, je Drupal SEO. Jestliže nemáte podchycené právě SEO, lidé se o vašem vyhledávači cen zboží nedozví a vaše práce upadne v zapomnění. SEO Prestashop je jednou z nejdůležitějších položek vaší pracovní činnosti a měli byste se maximálně snažit o to, aby právě problematika SEO byla ve vašem případě zvládnutá na špičkové úrovni.