Moderní Španělsko je turistickým lákadlem, na co se těšit?

Pokud pátráte po inspiraci, kam vyrazit na letní dovolenou, možná vás zaujme země, která v sobě nese maurské nebo vizigótské dědictví a na prahu novověku byla světovou velmocí číslo jedna. Jistě, Španělsko je krásná země, od severu na jih, ať už se podíváte do hor nebo si vychutnáte nížiny, pobřežní oblasti a pláže, patřící i v evropském smyslu slova k těm skutečně vyhlášeným. Přidáte se k nám a podíváte se také na výlet do Španělska?

La Coruna

Poutní místa aneb svatý Jakub

Středověké Španělsko bylo častým cílem křesťanských poutníků, kteří chtěli vykonat pokání na svatojakubské pouti. A ta směřovala hodně daleko, z francouzských destinací přímo až do severozápadního cípu dnešního státu – tedy směrem do Santiago de Compostela. Centrum dávné Galicie se stalo na přelomu tisíciletí Evropským hlavním městem kultury a je pravdou, že jeho medievální význam přesahoval takřka hranice kontinentu. Benediktinský klášter, univerzita, ale také moderní čtvrť vystavěná v minulém století, kde je nádherná zelená promenáda.
Katedrála svatého Jakuba je návštěvám k dispozici každý den, trojice prohlídkových okruhů vám ukáže i na muzeum církevního umění. V Galicii pak jistě stojí za to i Lugo nebo Ferrol a Pontevedra, kde je historie také vlastně věčně živoucí a milá. Existuje také speciální dialekt, galicijština, mající asi tři miliony hrdých mluvčích.

Santiago de Compostela

La Coruňa vás vítá v rodné řeči

Zůstaňme ale ještě v tomto rozkvetlém kraji u moře, protože nás musí přivítat ještě jedna báječná lokalita – La Coruňa. Ta je velice známá i díky Herkulově věži, jediným majákem, který ještě pamatuje antické časy. Má takřka šedesát metrů, a i když dnes slouží alespoň symbolicky původnímu účelu, je spíše turistickou atrakcí malebného regionu. Podíváte se ale i na kvalitní fotbal nebo si užijete i kilometry písečných pláží, patřících v kontextu Španělska k těm opravdu vyhlášeným. Pokud si chcete vyzkoušet, jaké je to ve vlnách Atlantiku, máte jedinečnou možnost vyrazit právě sem…